Opis produktu: Niezbędnik maturzysty. Nowa matura - język polski. Romantyzm, pozytywizm, Młoda Polska
Niezbędnik maturzysty. Nowa matura - język polski. Romantyzm, pozytywizm, Młoda Polska
Publikacja dokładnie pokazuje, jak będzie wyglądać nowa matura i co trzeba wiedzieć i umieć, aby ją zdać. Dostarcza wiedzy teoretycz nej oraz rozwija umiejętności praktyczne, wymagane do zdania matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
Ćwiczenia są skonstruowane tak, jak zadania z maturalnych arkuszy egzaminacyjnych, co pozwala uczniowi bezboleśnie oswoić się z nową formułą egzaminu; po ich rozwiązaniu dzięki kluczowi odpowiedzi uczeń może sam sprawdzić, jakie błędy popełnił i je skorygować; ksi ążka jest więc idealnym narzędziem do samodzielnej pracy przyszłego maturzysty.
Łączy wiedzę oraz doświadczenia praktyków nauczycieli z wiedzą nauczycieli akademickich, co sprawia, że teksty o wysokim poziomie me rytorycznym są jednocześnie dostosowane do praktyki szkolnej.
Wykorzystanie w publikacji różnych nośników (książka + płyta) ułatwia korzystanie z zawartych tam wiadomości i zapewnia szybki dostę p do informacji (syntetyczne tabele porządkujące wiedze o epokach literackich; dzięki wypisom na płycie szybko można znaleźć potrzeb ny cytat lub fragment).
Różnorodne materiały zawarte na płycie (ilustracje, wypisy, konteksty, ciekawostki) znakomicie nadają się do wykorzystania podczas p rezentacji na maturze ustnej. Publikacja jest również cennym źródłem wiedzy dla kandydatów na studia humanistyczne, gdyż znajdują si ę w niej także informacje wykraczające poza program szkoły ponadgimnazjalnej.
DODATKI - PSYCHOLOGICZNE I FIZJOLOGICZNE ASPEKTY ZDOBYWANIA WIEDZY PRZED EGZAMINEM
1. Jak działa mózg i układ nerwowy oraz jak to się przekłada na proces uczenia się
2. Sposoby na odprężenie i odpoczynek (wizualizacja i pozytywne myślenie, ćwiczenia oddechowe, trening autogenny Schultza, sen...)
3. Jak wspomagać się, aby przetrwać ten trudny okres (napoje izotoniczne, napoje energetyczne, kofeina...)
4. Planowanie pracy
5. Ćwiczenia fizyczne
6. Mapy myśli - opis metody oraz przykłady zastosowania